Tłuszcz Nowy normalny?

No Comments

Uncategorized

Jeśli jesteś na tyle wysoki, aby wyróżniać się w tłumie, musisz być na bieżąco , może nawet jej nieśmiały. Ale wyobraź sobie, że jesteś w pokoju pełnym koszykarzy. Nagle, nie jesteś już taki wysoki. Powyżej średniej wzrostu czuje się dobrze.

Ten sam scenariusz, ale z wagą, nie wysokość-może dzieje się na terenie USA.

Według CDC, dwie trzecie amerykanów ma nadwagę lub jest otyłych. Teraz, że średnia masa ciała ma tendencję do, a nie szczupła, postrzeganie tego, co jest normalne, może być rozkładana. A to może mieć konsekwencje dla zdrowia, które latają pod radarem.

Nowy NormalnyNowy Normalny

Przeciętny amerykanin 23 kg cięższy niż jego lub jej idealnej wagi ciała. Jeśli stawiamy znak równości między “normalnym” średnio, nie jest to duża część rozciągania, żeby powiedzieć, że to jest w porządku, aby być gruby.

“Dla dzieci i dla wielu dorosłych, którzy mają nadwagę, zaczynają postrzegać siebie jako nowy normalny”, – mówi ekspert otyłość Robert F. Kouchner, m. d., por. ludzie z nadwagą mogą zwolnić ich ciężar, on mówi, bo czują, że “wszystko wygląda dokładnie tak samo.” Kouchner jest profesorem w szkole northwestern university Feinberg medycyny i kliniczny dyrektor Północno-Zachodniego Zintegrowane centrum walki z otyłością.

“Oczywiste jest, że ludzie zmieniają swoje wyobrażenie o tym, co można uznać za dopuszczalne” – mówi Nicholas Christakis, doktor nauk medycznych, z Harvard medical school. Jak średnia masa ciała wzrasta, jest jeszcze odbiór ciężkich typów ciała. To, z kolei, toruje drogę dla nawet więcej ludzi umieścić na wadze – mówi Christakis, który jest współautorem związku: niesamowitą siłę naszych portalach społecznościowych i jak zmieniają życie.

Amerykanie Naprawdę Gruba?

Poziom otyłości gwałtownie wzrosła w ciągu ostatnich 20 lat: jedna trzecia dorosłych dziś otyłych, w porównaniu z 23% w końcu lat 1980-tych. Ale ta tendencja może osiągnięto plateau. Według nowego badania w czasopiśmie american medical Association, współczynnik otyłości w zasadzie się nie zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat.

Nie jest to powód do samozadowolenia, Kouchner mówi. “Częstość występowania otyłości spada, ale to jest sortowany na etapie przepływu. Dlatego musimy to zmienić”.

To Jest Zaraźliwe Przybierać Na Wadze?

Jak dojdziemy do tego etapu “przepływu” otyłości? Może być, trzeba się rozejrzeć.

“Nasz praca sugeruje, że zwiększenie masy ciała, rozprzestrzenia się w sieciach społecznościowych” – mówi Кристакис, który badał rozpowszechnienie otyłości.

Jego znalezienia, publikujący w new England journal medycyna w 2009 roku, wskazują, że szanse stać się otyłych wzrośnie o 57%, jeśli masz znajomego, który staje się otyłością i 40%, jeśli twój brat będzie otyłość”.Jesteśmy zwierzętami społecznymi,” – mówi Christakis. “Mamy wpływ na wybór i działanie i wygląd i zachowanie tych, którzy są wokół nas”.

Krótko mówiąc, nasze kontakty społeczne-ludzie w naszym życiu, mają duży wpływ na to, co jemy, ile trenujemy, i jak możemy sądzić na temat naszego wyglądu. To może pomóc wyjaśnić, dlaczego tempo otyłości nie są takie same w całym kraju. Faktycznie, jest coś, co można nazwać gorących punktów otyłości.

Hotspoty OtyłościHotspoty Otyłości

Jana Gordona Bunsic, nie widział dowodu tego w swojej praktyce. Ona certyfikowany lekarz rodzinny i dietetyk kliniczny w mieście Morristown, w stanie Tennessee. – miasto w państwie, z jednym z najwyższych wskaźników otyłości w Ameryce.

“Po przeprowadzce moja rodzina i moja przychodnia lekarska w East Tennessee, byłem raz zaskoczony występowania otyłości w obszarze” – mówi Bunsic, kto jest przyzwyczajony do życia w Południowej Florydzie. Odwołuje się ona do kultury, która kocha “herbatniki i sos”, a także zbyt mało ćwiczeń. “W społeczeństwie jest dość wiejskiej, i kilka osób na piechotę lub jeździć na rowerach z miejsca na miejsce”.

Z otyłością, tak często, Bunsic znajdzie jej pacjenci mają wypaczone pojęcie o tym, że to jest normalne. “A 16-letni pacjent przyszedł z matką w inny dzień” – wspomina. “Zgodnie z rekomendacji, stracił 45 funtów… jego matka była bardzo zaniepokojona tym, że mu zaczyna się zbyt chudego”, choć był jeszcze nadwagą według standardów medycznych.

Zmiana Percepcji

Zniekształcony postrzeganie nie tylko w Tennessee.

“To coraz więcej wagi, jak mija czas dla ludzi, aby sądzić się ciężki” – mówi Christakisс. W badaniu z użyciem danych rządowych, okazało się, że ludzi otyłych, jak zwykle, wiedzieli, że są grubymi 20 lat temu. To nie musi tak być więcej. W 2007 roku Narodowy badania Liga konsumentów wykazały, że chociaż u 34% dorosłych uczestników ankiety, otyłych, tylko 12% stwierdziło, że oni nie mówili, że lekarza.

Wkład w te zmiany percepcji-to modny trend, znany jako słodkie kłamstwo. Producenci osiągnęli rozmiary odzieży bardziej sparing na przestrzeni wielu lat. “To sprawia, że kobiety czują się dobrze o sobie,” Kouchner powiedział, “ale złe jest to, że wspiera wzrost masy ciała w populacji.”

Plusy i minusy nowego normalnego

Kouchner widzi dwa pozytywne rezultaty w zmianie postawy społeczeństwa wagi. Jedna polega na tym, że ludzie z nadwagą “nie świętuj tak wiele ich samooceny waga” – powiedział Kouchner. Innym jest to, że kobiety normalnej wagi, jest mniej prawdopodobne, uważają się za grube. Znacznie więcej ludności naprawdę nadwagą, tych, którzy w zdrowych może czuć się cienki w porównaniu z nim.

Ale Kouchner ostrzega, że jest i druga strona, szczególnie dla osób cierpiących na otyłość. Jeśli ludzie nie uznają, że mają problemy, będą mniej zmotywowani, aby schudnąć”, mówi. I choć społeczne normy mogą się różnić, ryzyko dla zdrowia otyłości nie.

Ryzyka dla zdrowia otyłościRyzyka dla zdrowia otyłości

“Oczywiste jest, że nadwaga-jest szkodliwe dla zdrowia” – mówi Christakis. To nie znaczy, że każdy, kto ma nadwagę, będzie się rozwijać problemy ze zdrowiem, ale ryzyko, zostały dobrze udokumentowane. Nadwaga był związany z cukrzyca, zapalenie stawów, choroby serca i niektóre formy raka. I w zeszłym roku, badanie wykazało, że waży o jedną trzecią więcej, niż twoja idealna waga może trwać trzy lata życia.

“Wielu [pacjenci] intuicyjnie wiem, że ich waga to duża część ich-cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, obrzęk kończyn dolnych, i źle,” Bunsic mówi, “ale u nich nigdy nie było lekarz powiedział, że ich waga jest główną przyczyną.” Aby zmienić sytuację, ona mówi, że lekarze powinni poinformować pacjentów o szkodliwości nadmiaru wagi i pomóc im rozwijać dokładne postrzeganie tego, co jest normą.

Christakis zgadza się, ale mówi, że pracownicy służby zdrowia powinni decydować masy delikatnie. “Ludzie mogą powiedzieć swoim pacjentom, gdy robisz wysiłki, aby schudnąć, nie wystarczy pomóc.'” Podsumowanie: zdrowe nawyki, jak zwykle, powszechne wśród kontaktów społecznych. Dlatego, kiedy można dokonać pozytywnych zmian w swoim życiu, to może mieć również wpływ na ludzi, na których ci zależy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *