60% Bariatric pacjentów utrzymać Wagę Off

No Comments

Uncategorized

Prawie 60% bariatric operaci pacjentów są skuteczne w długoterminowej utraty wagi, według nowego badania ze Szwajcarii od ośmiu lat.

Jednak, zaburzeniami odżywiania, takie jak przejadanie się lub w nocy jeść, zatrzymał się na 51% 80 kobiet, które przeszły wszystkie badania – mówi autor badania Maaike Kruseman, km / h, RD, profesorem odżywiania i dietetyki na uniwersytecie nauk stosowanych Zachodniej Szwajcarii, w Genewie.60% Bariatric pacjentów utrzymać Wagę Off

Wyniki odchudzania, jednak nie było to przyjemne odkrycie dla naukowców i pacjentów, Kruseman mówi. “W naszym centrum, większość pacjentów mają długą historię nieudanych diet, więc sukces utrata masy ciała trwa dłużej, niż kilka lat był bardzo dobry wynik” – Kruseman mówi w wywiadzie e-mail.

Nieuporządkowany zasilanie po lub chirurgii utrata masy ciała, zwykle nie jest udokumentowane na bieżąco, mówi ona, ale ona wie, że on jest powszechne. “Obwodnica dba o jednym aspekcie problemu pacjenta, ale jeśli zaburzeniami odżywiania jest przed operacją, nie [zwykle] zniknie sama w sobie, czy tylko w rzadkich przypadkach” – mówi.

Wniosek ten, mówi, wskazuje na konieczność dłuższej obserwacji za bariatric operaci pacjentów grupa pracowników służby zdrowia, którzy mogą, co do zasady, medyczne i psychologiczne potrzeby.

Wyniki badań zostały opublikowane w czasopiśmie amerykańskiego Stowarzyszenia dietetyków.

Badanie Chirurgii Bariatrycznej

Początkowo, 141 pacjentów (w tym 10 mężczyzn) zostały uwzględnione w badaniu. Średni wiek był 40. Na początek badania średnia waga wyniosła 274 kg, a średni Wskaźnik Masy ciała (BMI) był 46.

Kandydatów do chirurgicznego leczenia otyłości mają BMI 40 lub wyżej, według amerykański społeczeństwo dla Metabolicznej & chirurgii bariatrycznej, lub BMI 35 lub więcej z odnosić sie choroby, takie jak cukrzyca typu 2 i chorób serca. BMI do 25 uważany jest za zdrowy.

Wszyscy uczestnicy mieli widok chirurgii bariatrycznej, znany jako Roux-EN-Y

Problemami jedzenia i dalej w połowie pacjentów.

bypass żołądka między 1997 i 2002. Podczas zabiegu pomostowania tętnic wieńcowych żołądka uzyskuje się poprzez zmniejszenie rozmiaru żołądka, aby utworzyć mały woreczek żołądka. Mały rozmiar worka prowadzi do zmniejszenia spożycia żywności.

Na 8-letnią znak, 80 uczestników, wszystkie kobiety, wciąż nadal uczestniczyć w badaniu. Z nich 47, lub 59%, osiągnął nadmiar masy ciała od 50% i więcej, są uważane za skuteczne.

Po zakończeniu obserwacji, badacze także zakładają:

  • Pięćdziesiąt trzy pacjenta lub 67% miało BMI do 40; 16 lub 20% przeszła z kategorii otyłość nadwaga. Jedna kobieta osiągnęła normalnego BMI do 25.
  • Średnie dzienne spożycie kalorii szło z 2,355 na badanie zaczynają 1,680 dla 80 uczestników, którzy ukończyli badanie.
  • Młode kobiety byli prawdopodobne utrzymania skutecznego odchudzania.

Problemami jedzenia i dalej w połowie pacjentów.

Pomimo ogólnego sukcesu, Kruseman okazało się, że 41 kobiet i 51% mieli przejadanie się lub zespół nocnego jedzenia. Wskazuje to na konieczność dalszej obserwacji, mówi ona, przy tym uwagę przywiązuje się do jedzenia.

“Moim pacjentom, które planuję operację, proszę ich, aby pomyśleć o swoich oczekiwaniach” – mówi. “To bardzo inwazyjne interwencji, i to, podobno, dobre wyniki, ale tylko na wagę. Nie ma żadnej gwarancji, że całe ich życie poprawi się po operacji”.

Kontynuacji opieki ważneKontynuacji opieki ważne

Rezultaty odchudzania nowego badania są zgodne z danymi z innych badań – mówi John Baker, doktor medycyny, prezydent amerykański społeczeństwo dla Metabolicznej & chirurgii bariatrycznej i dyrektor programu ubezpieczenia utraty wagi w baptist zdrowia w Little rock, Arka., kto analizował badanie.

“To nie jest zaskakujące, to fakt, że pacjenci wciąż były problemy z zasilaniem” – mówi. “Operacja nie naprawić te rzeczy”.

“To [badanie] podkreśla znaczenie opieki i pozwalając pacjentów w okresie pooperacyjnym” – mówi. Że pomoc powinna obejmować dietetyczne wskazówki i pomoc psychologiczna, aby poradzić sobie z każdym problem z jedzeniem, mówi.

Inny ekspert twierdzi, że wyniki badania potwierdzają pogląd, że bariatric operacja wymaga długoterminowego zaangażowania i dostawców usług medycznych pacjenta. “Konsekwencje chirurgii bariatrycznej można zmienić jak pacjenci przechodzą przez aktywne odchudzanie dla niektórych przytyć” – mówi Trina Histon, doktor nauk ekonomicznych, dyrektor inicjatywy w zakresie zarządzania wagą w Kaiser permanente w Oakland, w stanie Kalifornia.

“Pacjenci potrzebują różnych check-in na przestrzeni wielu lat, aby zapewnić ich utrzymanie optymalnej opieki” – mówi. W ten sposób, że pracownicy służby zdrowia mogą zabrać na wczesne oznaki problemów, które wymagają uwagi – mówi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *